شنبه , 4 دسامبر 2021
خانه / جراحی های عمومی / جراحی های عمومی

جراحی های عمومی

دکتر جهانگیر تقی پور عضو کالج های سلطنتی جراحان انگلیس و اسکاتلند (فلوشیپ)

عضو سابق هیئت ممتنحنه امتحانات تخصصی جراحی در بریتانیا و ایرلند

دکتر جهانگیر تقی پور بیش از 25 سال طبابت در “طب ملی” در رشته های مختلف جراحی انگلیس دارد. ایشان بالاترین مدارک تحصیلی برای جراحان در بریتانیا در نظام آموزش پزشکی مشکل قدیمی که تا یکی شدن آموزش پزشکی در تمام کشورهای بازار مشترک اروپا در سال 1997 میلادی در بریتانیا ادامه داشت گذرانده است. در آن سیسم قبل از گذراندن امتحانات چند مرحله یی کالچهای سلطنتی جراحان بریتانیا جراحان باید در رشته های مختلف جراحی و به مدت نسبتا طولانی تحت شرایط سنگین کاری دوره می دیدند.

دکتر جهانگیر تقی پور تجربه سالها طبابت در بهترین مراکز پزشکی دانشگاهی انگلیس را دارد. ایشان در سیستم “طب ملی” انگلیس بیش از بیست و پنج سال در چندین مرکز جراحی مهم تا فوریه 2012 تجربه اندوخته است که مهمترین آنها بقرار زیرند: 

·       دکتر جهانگیر تقی پور در جراحی کبد با سرشناس ترین و شاید بهترین تیم جراحی کبد در بریتانیا (تیم بلومگارد در بیمارستان هامر اسميت دانشگاه لندن).

دکتر جهانگیر تقی پور در همین بیمارستان دکتر جهانگیر تقی پور در بخش دیگری (اسپنسر) نیز کار کرد که یکی از مراکز معتبر ارجاع بیمارانی بود که مشکل درمانی جراحی آنها مثل خونریزی پنهانی مزمن از دستگاه گارش در بیمارستان های دیگر حل نشده بود و به این مرکز ارجاع می شدند. بیمارستان هامراسمیت الان جز امپریال تراست است.

·       دکتر جهانگیر تقی پور در جراحی قفسه صدری و قلب و بیمارستان های ملی قلب و ریه (حرفیلد و برومتون و لندن چست) انگلیس که دکتر جهانگیر تقی پور در این سه بیمارستان کار کرده است

·       بیمارستان یونیور سیتی کالج  همچنین دکتر جهانگیر تقی پور  در کنار کسانی چون مستر راسل (که آن زمان سردبیر برتیش ژورنال جراحی بود) جراح پانکراس در انگلیس که از سرتاسر انگلیس بیماران مشکل با ناراحتی مزمن پانکراس را در بیمارستان میدل سکس عمل می کردیم ولی این بیمارستان که از سال 1745 میلادی قدمت داشت چند سالی است که کاملا بسته شده و ساختمان آن فروخته شده است.  

·       بیمارستارن مى دى یونیورسیتی  در بخش تروما

·       بیمارستان نورت ویک پارک و سنت مارکس لندن تروما و ترمیمی.

·       دانشگاه كمبريج بیمارستان ادونبروك دانشگاه کمبریج بخش جراحی مری و معده

·       دانشگاه بيرمنگام بیمارستان گود هوپ تروما

·       شاید اغراق آمیز نباشد که باتوجه به تجربه و تحصیل دکتر جهانگیر تقی پور ایشان در زمره پزشکان محدودی به حساب می آید چون علاوه بر تجربیات شغلی به احتمال زیاد دکتر جهانگیر تقی پور اولین جراح ایرانی است که برای دو دوره چهار ساله بین سالهای 2004 تا 2012 میلادی  بعنوان یکی از اعضا هیئت ممتنحنه امتحانات تخصصی جراحی در کالج های سلطنتی بریتانیا و ایرلند از بین جامعه پزشکی بریتانیا از طرف این مراکز مهم علمی جهان انتخاب شده اند. در دوران عضویت ایشان در هییت ممتحنه امتحانات تخصصی جراحی در کالجهای سلطنتی بریتانیا و ایرلند دکتر جهانگیر تقی پور از تجربیات، همنشینی و مصاحبت و با سرکرده های جامعه پزشکی بریتانیا هم بهره برده اند.

·       دکتر جهانگیر تقی پور در بیش از پانزده سال گذشته در سرای زیباسازی (کلینیک خصوصی زیبایی) خود در لندن انگلیس با استفاده از آخرین پیشرفت های پزشکی و تکنولوژی با نتایج خوب و عوارض جانبی کمتر عمل های زیباسازی صورت و گردن را با حداقل برش (مینی فیس لیفت) به مشتریان خود عرضه کرد و مشتریان راضی زیادی داشته است.

·       در عرض ده سال گذشته عده یی از جراحان  پلاستیک و جراحان زیباسازی  از کشورهای مختلف جهت آشنایی با تکنیک های جراحی دکتر جهانگیر تقی پور از کلینیک خصوصی جراحی های زیباسازی (کاسمتیک سرجری کلینیک) دکتر جهانگیر تقی پور در غرب لندن دیدن کردن و مدت بین یک تا سه روز دوره گذرانده اند.

·       دکتر جهانگیر تقی پور عقیده دارد که تجربه وسیع او در بخش ها و بیمارستان های مختلف باعث شده است که بتواند  تقریبا بطور مستقل و با اعتماد بنفس برای بیمارانش مفید باشد.

 

درباره دکتر تقی پور

دکتر جهانگیر تقی پور فلوشیپ و عضویت کالج های سلطنتی جراحان انگلیس و اسکاتلند General & Cosmetic Surgeon Member of the Royal College of Surgeons of England & Fellow of the Royal College of Surgeons of Edinburgh, Scotland Former Member of the Panel Of Examiners at the Royal Colleges of Surgeons of the UK & Ireland