شنبه , 16 اکتبر 2021
خانه / زیباسازی بدون جراحی / فراکشنال لیزر، لایه برداری پوست با لیزر

فراکشنال لیزر، لایه برداری پوست با لیزر

فراکشنال لیزر، لایه برداری با کربن دی اکسید لیزر

پیلینگ در انگلیسی معنی پوست کندن یا پوست انداختن است. ولی در پزشکی زیبایی (کاسمتیک) منظور از پیلینگ لایه برداری از پوست انسان است بدینمعنی چنانچه لایه بیرونی و سطحی  صدمه دیده پوست که در اثر نور آفتاب و عوامل محیطی تقریبا کدر پوست شده است به طریقی برداشته شود لایه های عمقی تر پوست مجبور به جایگزین کردن لایه های سطحی با سلول های جوان خواهد شد که این سلول های جدید جوان به پوست شفافیت، طراوت، زیبایی و جوانی خواهند بخشید.

یکی از روش های موثر لایه برداری از پوست توسط ما با استفاده از دستگاه لیزر است که دکتر جهانگیر تقی پور با خود از انگلیس به شیراز آورده است

Co2

لیزر

لایه برداری پوست به وسیله ی کربن دی اکسی لیزر یکی از پیشرفت های جدید و مهم استفاده از تکنولوژی لیزر در زیباسازی (کاسمتیک) بوده است که به شاخه های دیگر پزشکی نیز کشانده شده است. دکتر جهانگیر تقی پور برای از بین بردن چین و چروک و زخم های پوست از لیزر استفاده می کند.

استفاده از همه روش های لایه برداری پوست، برای پوست های سفید عوارض کمتری دارد مطالعات حکایت از آن دارد که عوارض اصلی لایه برداری پوست که تغییر رنگ و ایجاد زخم می باشد در درمان هایی که به وسیله لیزر صورت می گیرد کمتر از کمیکال پیلینگ هستند.

لیزر چیست؟
جواب: کلمه ی لیزر مخفف اسم تقریبا طولانی در زبان انگلیسی است

Light Amplification by Stimulated Emission Radiation

و در زیباسازی (کاسمتیک) با استفاده از لیزر کربن دی اکسید و لیزر ابریم می توان نسج هایی که باعث چین و چروک در صورت شده اند از بین برد. در لایه برداری با لیزر می توان نتیجه نهایی زیباسازی را پیش بینی کرد. چون با لیزر می توان دقیقا هر عمقی از پوست که لازم باشد تراشید در نتیجه چین و چروک را از بین برد.

معمولا از دو نوع لیزر کربن دی اکسید و ابریم برای لایه برداری دقیق از پوست و از بین بردن چین و چروک اطراف چشم ها و دهان، زخمهای قدیمی ولی سطحی ناشی از جوش های قدیمی و ناهمواری های پوست استفاده می شود. هر دو دستگاه لیزر که یکی با کربن دی اکسید و دیگری با ابریم لیزر کار می کنند بعد از تنظیم شدن مقدار مشخصی از سطح پوست را می توانند دقیقا به بتراشند.

لایه برداری به وسیله ی لیزر برای چه مناطقی از پوست استفاده می شود؟

جواب: لایه برداری پوست برای لیزر به خصوص برای از بین بردن چین و چروک پوستی ، اطراف چشم ، و دهان و برای شفاف تر کردن و زیباتر نمودن پوست استفاده می شود.

در مشاوره قبل از عمل لایه برداری پوست به وسیله لیزر ما با شما صحبت خواهیم کرد و تا از انتظارات شما برای بهبود پوست تان مطلع شویم و به بینیم که آیا لایه برداری پوست با لیزر بهترین روش درمانی برای شما خواهد بود.

لایه برداری پوست به وسیله لیزر نسبت به پیلینک شیمیایی کم درد تر و اثرات خیلی بهتر و بهبودی از آن امکان دارد سریعتر باشد.

لایه برداری پوست به وسیله لیزر چگونه انجام می شود؟

جواب: معمولا بعد از بیحسی کردن منطقه مورد نظر با استفاده از دستگاه لیزر عمق کمی از پوست از بین برده خواهد شد. لایه برداری به وسیله لیزر برای از بین بردن چین و چروک پوست روشی مناسب و کم تهاجمی  نسبت به عمل جراحی فیس لیفت است گرچه کیفیت ماشین لیزر و تجربه پزشک نیز نقش های مهمی بازی می کنند. در چند سال گذشته فراکشنال لیزر هم کاربرد خوبی در زیباسازی (کاسمتیک) داشته است.

بهتر است که انتظار بهتر شدن پوست را داشته باشید تا در جستجوی پوستی ایده آل باشید.

بعد از لایه برداری پوست با لیزر از کمپرس سرد برای 24 ساعت و از کرم مرطوب کننده آلوورا استفاده نمایید. از تابش خورشید جلوگیری کنید. پوست امکان دارد که مقداری صورتی باشد ولی ظرف چند هفته به رنگ طبیعی بر می گردد.

درباره دکتر تقی پور

دکتر جهانگیر تقی پور فلوشیپ و عضویت کالج های سلطنتی جراحان انگلیس و اسکاتلند General & Cosmetic Surgeon Member of the Royal College of Surgeons of England & Fellow of the Royal College of Surgeons of Edinburgh, Scotland Former Member of the Panel Of Examiners at the Royal Colleges of Surgeons of the UK & Ireland

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.