دوشنبه , 18 اکتبر 2021
خانه / زیباسازی صورت و گردن / جوان سازی صورت و گردن (فیس لیفت)

جوان سازی صورت و گردن (فیس لیفت)

عمل جراحی زیباسازی صورت برای زیبا سازی و جوانسازی صورت و گردن افراد نسبتا سالخورده بوسیله جراح تعلیم دیده در فیس لیفت صورت می گیرد. عمل جراحی زیباسازی صورت یا فیس لیفت به چندین نام دیگر چون عمل جراحی کشیدن پوست صورت، رخ کشی، عمل جراحی پلاستیک صورت، عمل جراحی چین وچروک صورت (ریدودکتمی) و شاید نام های دیگر در بین مردم شناخته شده است ولی بنظر می رسد که حتی در ایران هم بیشتر مردم آنرا به نام انگلیسی آن “فیس لیفت” می شناسند.
در نتیجه در تهیه این مطالب ما بیشتر از فیس لیفت استفاده خواهیم کرد. گر چه عمل جراحی زیباسازی صورت، فیس لیفت، یک عمل جراحی با یک روش نیست بلکه شامل چندین روش مختلف عمل های جراحی صورت و گردن است که در ایران به وسیله جراحان مختلف صورت می گیرد.
دکتر جهانگیر تقی پور که تجربه طولانی در عمل جراحی زیباسازی صورت و انواع عمل های جراحی فیس لیفت دارد با توجه به نیاز صورت و گردن شما روش مناسب را توصیه خواهد کرد.

برای باز و بسته شدن جواب هر یک از سوالات زیر بر روی سوال مورد نظرتان کلیک کنید

چند نمونه عمل جراحی فیس لیفت برای زیباسازی (کاسمتیک) صورت و گردن وجود دارد؟
جواب: عمل جراحی زیباسازی صورت و گردن در طی زمان تغییرات فراوانی نموده است که امروزه نتایج بهتر و بهبودی سریع تر و عوارض کمتر دارد. در حال حاضر از نظر وجود زخم های بعد از عمل جراحی فیس لیفت و دامنه دسترسی جراح به لایه های زیر پوست چندین روش وجود دارد که با بکار گیری از هرکدام از آنها می توان به هدف های زیباسازی بخصوصی در صورت و گردن دست یافت. یکی از مسایل آنست که در هرکدام از روش ها هر جراح بستگی به سلیقه شخصی خود تغییراتی می دهد.
در نتیجه امکان دارد که عمل جراحی فیس لیفت برای صورت و گردن از نظر جراحی فقط آزاد کردن وکشیدن و بریدن پوست اضافی باشد در صورتی که جراح دیگر با فیس لیفت منظورش عمل جراحی وسیع تر و مفیدتر صورت و گردن است که نسج های عمقی را هم درست می کند و نتیجه پایدارتری می دهد. بطور کلی عمل های جراحی سطحی مانند عمل جراحی کشیدن پوست صورت و گردن با عوارض کم ولی نتایج بسیار موقتی و نه چندان خوب و برعکس عمل های جراحی که شامل لایه های عمقی صورت می شود نتایج زیباسازی و جوان سازی خوب و تقریبا طولانی دارند ولی کمی عوارض همراه دارند. به همین دلیل در انتخاب جراح کمال دقت را بهتر است بکار برد و از جراح پرسید که منظور او از فیس لیفت چیست و کاملا موضوع برای حراح و بیمار قبل از عمل جراحی روشن باشد.
بنابراین هر جراح بنا به دانش، تجربه، تبحر و برداشت شخصی خویش از زیبائی عمل جراحی (فیس لیفت) را انجام می دهد. این موضوع از نظر بیمار مهم است که در هنگام مشاوره با جراح این نکات را روشن کند و ببیند که آیا عمل جراحی که جراح برای صورت او در نظر دارد جوابگوی انتظارات صورت او در مدتی طولانی چندین ساله است یا فقط عمل جراحی کشیدن پوست صورت و گردن است که معمولا دوامی نمی آورد.
برای انواع درمان های زیباسازی صورت اینجا کلیک کنید.

چه نوع درمان زیبایی برای صورت من توصیه می کنید؟
جواب: صورت و بدن افراد با هم فرق دارد و توصیه درمان زیباسازی (کاسمتیک) برای صورت هر فرد بستگی به صورت تقریبا «بی مانند» آن فرد دارد. به همین دلیل مشاوره و گفتگو با متخصص زیباسازی (کاسمتیک سرجن) مانند دکتر جهانگیر تقی پور بسیار مهم است که با راهنمایی ایشان بتوانید بهترین روش درمان زیباسازی را برای صورت خودتان انتخاب کنید.

آیا همه جراحان زیباسازی (کاسمتیک سرجنز) یک نوع درمان زیباسازی برای صورتم توصیه میکنند؟ به فرض اینکه نزد چند نفر برای مشاوره بروم؟
جواب: نه
چون درمان زیباسازی (کاسمتیک) نه تنها بستگی به عواملی چون سن و انتظار شما از درمان زیباسازی دارد بلکه بستگی به سلیقه، دانش و تجربه جراح هم دارد.
بطور کلی درمان های زیبایی یا زیباسازی اصول علمی پزشکی پایداری در مقایسه با درمان بیماریهای جسمی و روانی در پزشکی حتی در کشورهای پشرفته غربی ندارند. برای مثال اگر فردی با فشار خون بالا و یا بیماری نقرس نزد پزشکی در هر گوشه دنیا برود پزشک چنانچه لازم باشد فقط می تواند از میان چند دارو مشخص نسخه برای بيمار بنویسد. در صورتی که اگر شما نزد چند پزشک که در رشته زیباسازی در ایران کار می کنند در یک ساختمان در محله مسکونی خودتان برای ترمیم چین و چروک صورت خودتان بروید به احتمال زیاد هر کدام از آنها توصیه متفاوت از دیگران خواهد کرد. چون پزشکان هم مثل افراد عادی غیرپزشک زیباسازی را طبق سلیقه خویش از دریچه چشم خودشان تجسم می کنند. البته اکنون کمیابند پزشکانی که به روشی قدیمی دل بسته اند و حاضر به عوض کردن روش خویش مطابق پیشرفت در علم پزشکی و تکنولوژی نیستند.

آیا دکتر جهانگیر تقی پور به یک روش عمل جراحی فیس لیفت صورت انجام می دهد؟
جواب: نه. دکتر جهانگیر تقی پور با توجه به نیاز هر صورت مقداری تغییرات در روش جراحی فیس لیفت خویش که مشابه مینی فیس و کویک لیفت امریکا است به وجود می آورد. دکتر جهانگیر تقی پور عقیده دارد که تغییرات سالخورد گی که در صورت افراد بوجود می آید در صورت هر فرد با صورت فرد دیگر فرق می کند و به همین جهت در زمان مشاوره دکتر جهانگیر تقی پور پس از مطلع شدن از انتظارات شما از جوان سازی صورت خویش و معاینه صورت شما روش درمانی فیس لیفت مخصوص صورت شما را برای کم کردن یا از بین بردن چین و چروک صورت شما توصیه خواهد کرد و در صورت موافقت شما با برنامه درمانی دکتر جهانگیر تقی پور به مرحله اجرا در خواهد آورد.
در طی مشاوره با دکتر جهانگیر تقی پور ایشان از انتظارات شما آگاه خواهد شد. دکتر جهانگیر تقی پور چنانچه مطمئن باشد که از عهده این انتظارات شما برخواهد آمد مسئولیت عمل جراحی شما را بعهده خواهد گرفت.
البته باید انتظارات شما برای عمل جراحی فیس لیفت مانند هر عمل جراحی زیباسازی دیگر واقع بینانه و تحقق پذیر باشند که بتوان با استفاده از تجربه و دانش پزشکی دکتر جهانگیر تقی پور به آنها جامه عمل پوشاند.

آیا عمل جراحی فیس لیفت صورت با کشیدن پوست صورت و گردن برای زیباسازی صورت و گردن کافی است؟
جواب: بطورکلی عقیده براین است که عمل جراحی کشیدن پوست صورت و گردن به تنهایی کافی نیست چون معمولا کمتر ازیک سال دوام می آورد و سپس به حالت قبل از عمل جراحی برگردد. اینگونه عمل جراحی بخصوص در افراد میانسال و سالخورده نتایج رضایت بخشی ندارد چون دلیل اصلی آن این است که در افراد سالخورده نیروی کشسانی و الاسیته پوست کم است و پوست حالت ارتجاعی کمتری دارد.


آیا لیفتینگ صورت و گردن با استفاده از انواع نخ های قلاب دار، بند و زنجیر مفید هستند؟
جواب: بستگی به صورت و نوع نخی که استفاده می شود دارد. نمونه های مختلفی از این نخ ها بند و قلاب دار در کشورهای مختلف وجود دارند. دکتر جهانگیر تقی پور از نمونه امریکایی آن بنام سیلوت سفت استفاده در بریتانیا استفاده می کرد که با وجود دارا بودن بهترین کیفیت جذبی در میان نخ های موجود برای استفاده پزشکی فقط حدود حداکثر دو سال مفید بودند.
خوشبختانه نخ های دایمی بوسیله یک شرکت فرانسوی در اروپا به بازار آمده است که دکتر جهانگیر تقی پور با آوردن مقداری از آنها با خود فقط از آنها استفاده می کند. این نخ های فرانسوی پنج سال یا بیشتر دوام دارند چون دایمی هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نخ های دایمی فرانسوی (اسپرینگ ترد) اینچا کلیک کنید
در ایران بنظر می رسد که اغلب نخ های موجود در ایران از چین و کره هستند که عموما استفاده از این نخ ها برای لیفتینگ و بالا کشیدن پوست صورت و گردن دوامی ندارند و عوارض احتمالی دارند.


فرق بین مینی فیس لیفت و فیس لیفت (فول فیس لیفت) چیست؟
جواب: گرچه مرز بین فیس لیفت کامل (فول فیس لیفت) و مینی فیس لیفت در بین جراحان کاملا روشن نیست ولی در چند سال گذشته بعضی سازمان ها ازبه کار بردن مینی فیس لیفت بیشتر استفاده می کنند.
اصولا درست کردن قسمتی از صورت و حتی کشیدن مقداری از پوست صورت را هم بعضی مینی فیس لیفت به حساب می آورند. در مینی فیس لیفت معمولا به درست کردن گردن کاری ندارند. در صورتیکه در فیس لیفت برش و عمل جراحی وسیع تر است و برداشتن چین و چروک گردن و غبغب هم اصلاح می شود. نمونه های مختلفی از مینی فیس لیفت و فیس لیفت کامل وجود دارد.
با توجه به تجربیات گذشته و مطالعات انجام شده در چند سال گذشته جراحان در امریکا و اروپا توانسته اند با کنار گذاشتن قسمت هایی از تکنیک های مختلف فیس لیفت روش های جدیدی مانند کویک لیفت و فیس لیفت یک لایه، فیس لیفت میانی صورت، فیس لیفت قدامی صورت و .... ابداع کنند که دارای عوارض کم بعداز عمل جراحی و نتایج زیباسازی مانده گارتری می باشند بعلاوه بیمار می تواند با بهبودی سریع تر برسرکار و زندگی روزانه اش برگردد.
دکتر جهانگیر تقی پور که از سال 2000 میلادی در کلینیک جراحی زیباسازی خود در لندن انگلیس مشغول جراحی های زیباسازی بوده است بطور دایم در جریان این تحولات در عمل های زیباسازی صورت بوده است.
دکتر جهانگیر تقی پور با توجه به تجربه شخصی و مطالعات علمی پزشکی و از نزدیک بهره بردن از تجربیات جراحان زیبایی دیگر در اروپا و امریکای شمالی توانسته که وسعت برش عمل های زیباسازی صورت در فیس لیفت کامل را تغییر دهد بطوریکه در چند سال گذشته دکتر جهانگیر تقی پور توانسته در کلینیک خصوصی زیباسازی (کاسمتیک سرجری کلینیک) خویش در لندن روش جدیدی از عمل جراحی فیس لیفت زیباسازی صورت و گردن را که برشی مشابه نمونه های مینی فیس لیفت است به بیماران خود عرضه کند.

چرا عمل جراحی زیباسازی (کاسمتیک) صورت توسط دکتر جهانگیر تقی پور نتایج خوب دارد؟
جواب: دکتر جهانگیر تقی پور فردی خود ساخته و دارای خصوصیات اخلاقی بخصوصی است که چنانچه از عهده عملی بخوبی بر نیاید آنرا انجام نمی دهد.
دکتر جهانگیر تقی پور عمل جراحی فیس لیفت را با توجه به تجربه و دانش شخصی بعنوان آخرین گزینه برای شما بر خواهد گزید چون ایشان عقیده دارد که روش درمانی کم تهاجمی تری وجود دارند دکتر جهانگیر تقی پور که بتواند نتایجی مشابه عمل جراحی فیس لیفت برای شما تولید کند وجود ندارد.
دکتر جهانگیر تقی پور بهترین تکنیک های عمل های جراحی فیس لیفت را از بهترین جراحان فیس لیفت در دنیا چون دکتر ملکام پول امریکایی و دکتر فولی فرانسوی یاد گرفته و برای سال ها در آموزش و تعلیم جراحان دیگر دست داشته است.
دکتر جهانگیر تقی پور دارای یکی از مدرن ترین و معروف ترین کلینیک های زیباسازی (کاسمتیک سرجری کلینیک) در لندن است و هزاران بیمار راضی را درمان کرده است.
دکتر جهانگیر تقی پور توصیه می کند که با حوصله و فکر جراح زیباسازی (سمتیک سرجن) را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر.

فیس لیفت کم برش دکتر جهانگیر تقی پور چگونه است؟
جواب: فیس لیفت دکتر جهانگیر تقی پور شامل روشی نوین و غیرتهاجمی است که با برش جراحی محدود پوست و نسج های سطحی شروع و سپس نسج های زیر پوست و تقریباعمقی صورت را سفت و محکم و بافت چربی صورت را جانشین و سپس پوست صورت کشیده می شود. دکتر جهانگیر تقی پور از مراکز پزشکی مهمی در امریکا و اروپا دیدن کرده است. در نتیجه با عمل جراحی مشابه مینی فیس لیفت نه تنها چین و چروک قسمت پایین صورت تقریبا از بین می رود بلکه افتاده گی و غبغب زیر چانه و کنارهای چانه و دهان هم درست می شود.
بنابراین عمل جراحی فیس لیفت دکتر جهانگیر تقی پور تنها عمل جراحی کشیدن پوست صورت و گردن نیست بلکه بنا به نیاز جوان سازی صورت و گردن فرد تنظیم می شود و گاهی با عمل های زیباسازی پلک ها و یا اجزا دیگر صورت توام می گردد.

عمل جراحی فیس لیفت برای چه کسانی مناسب است؟
جواب: عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن معمولا برای افرادی که سن آنها ازحدود چهل سال به بالا است مناسب می باشد ولی در صورتی که صورت فردی با آن بهتر شود در افراد جوان تر هم می توان انجام داد.
بنابراین یکی از موضوع های مهم قابل بحث در زمان مشاوره با دکتر جهانگیر تقی پور موضوع ارزیابی نسج ها و استخوان بندی صورت و درجه شل، سست و افتاده گی گونه ها، اطراف دهان و غب غب است که با توجه به معاینه صورت شما توسط دکتر جهانگیر تقی پور و با توجه به انتظارات شما به شما در باره عمل جراحی صورت شما نظری واقع بینانه خواهد داد.

چگونه می توانم بفهمم که عمل جراحی کشیدن پوست صورت و گردن یا فیس لیفت دکتر جهانگیر تقی پور باعث چه تغییراتی در صورت من می شود؟
جواب: برای اینکه از مقدار سستی، شلی و افتادگی نسج های صورت خود آگاه شوید و بدانید که عمل های زیباسازی صورت فیس لیفت دکتر جهانگیر تقی پور تقریبا چه تغییراتی در صورت شما ایجاد خواهد کرد، جلوی آینه به ایستید و انگشتان خود را حدود دو یا سه سانتی متر در جلوی گوش خود بر روی هر دو گونه خویش قرار دهید و سپس با انگشتان دست های خود گونه ها (و گوشت های قسمت پایین صورت را) را به بالا و سپس به عقب بکشید.
چنانچه صورت شما افتادگی داشته باشد خواهید دید که افتادگی کنار آرواره های پایینی (فک ها، بخصوص فک پایینی)، گودی های بین گونه ها و بینی، کنارهای لب ها، قسمت های پایین صورت و حتی قسمت های بالای گردن تقریبا درست و بجای اصلی خود برمی گردند و چین و چروک آنها هم کم و یا تقریبا همه کاملا از بین می روند. البته چنانچه غبغبی در زیر چانه وجود دارد می توان آنرا نیز درست کرد. دکتر جهانگیر تقی پور همچنین گونه ها را هم ترمیم می کند.
بنابراین کسانی که دارای حداقل مقداری شلی، افتادگی و سنگینی گوشت های صورت و گردن هستند می توانند از فیس لیفت دکتر جهانگیر تقی پور برای جوان سازی صورت خویش استفاده ببرند

آیا می توان برای بهتر جلوه کردن سطح پوست صورت از روش های دیگر زیباسازی همزمان با عمل جراحی زیباسازی صورت و گردن (فیس لیفت) استفاده کرد؟
جواب: هدف آنست که نتیجه نهایی عمل زیباسازی صورت فیس لیفت جوان تر به نظر رسیدن صورت با حالتی عادی و طبیعی باشد. البته این تغییر با کاهش چشمگیر چین و چروک و ترمیم شلی و افتادگی نیمه پایین صورت و بالای کشیدن گردن تقریبا میسر است. گرچه این اقدامات مقداری از عمل های زیباسازی صورت توسط دکتر جهانگیر تقی پور است ولی دکتر جهانگیر تقی پور با تکیه بر تجربه شخصی خویش و دیدار همکاران جراح در امریکا برای بهتر جلوه دادن و جوان سازی کردن صورت و از بین بردن چین و چروک ریز صورت بخصوص در نواحی اطراف لب ها، دور چشم ها هم زمان با عمل جراحی برای بعضی از افراد سال خورده از یکی از روش ها مانند دستگاه لیزر، کمیکال پیل و میکرونیدلینگ، چربی و پی اف پی نیز استفاده می کند.
نتایج عمل جراحی فیس لیفت مانند بسیاری عمل های جراحی دیگر بوسیله جراحان مختلف در کشورهای مختلف جهان مقداری باهم فرق دارند. چون نتایج نهایی هر عمل جراحی زیباسازی (کاسمتیک) تنها به دانش پزشکی، تجربه و تبحر جراح در انجام آن عمل جراحی خلاصه نمی شود بلکه آنچه که باعث تفاوت بین جراحان زیبایی می شود نبوغ و ذات هنری جراح است که با تجزیه و تحلیل انتظارات بیمار بتواند نتایجی خوب عرضه کند.
دکتر جهانگیر تقی پور عقیده دارد با آگاهی از فرایند سالخوردگی و برخوداری از دیدن جدیدترین تکنیک های جراحی در مراکز علمی زیباسازی اروپا وامریکا و سالها تجربه در جراحی های زیباسازی صورت در زیبا سرای خویش در لندن انگلیس (کاسمتیک سرجری کلینیک) خود را با چنان دانش و تبحری درباره عمل جراحی فیس لیفت زیباسازی صورت و گردن مجهز کرده است که بعقیده خود دکتر جهانگیر تقی پور می تواند وزنه یی در زیباسازی صورت به حساب آید.

مزیت های مینی فیس لیفت دکتر جهانگیر تقی پور بردیگر روش های فیس لیفت چیست؟
جواب: برتری روش عمل های زیباسازی صورت دکتر جهانگیر تقی پور بر سایر روش های فیس لیفت عبارتند از:
1. دکتر جهانگیر تقی پور تا امکان دارد عمل های جراحی فیس لیفت زیباسازی صورت را در زیر بیحسی موضعی و یا با استفاده از دارو های خمار کننده و آرامبخش (سداشن) انجام می دهد. در نتیجه عمل جراحی فیس لیفت دکتر جهانگیر تقی پور ریسک و خطرتر کمتری برای بیمار دارد.
2. برش عمل جراحی زیباسازی صورت و تولید خون مرده گی و تورم بعد از عمل جراحی فیس لیفت در روش دکتر جهانگیر تقی پور کمتر است. چون دکتر جهانگیر تقی پور با استفاده از داروهای مناسب و حداقل دستکاری در بافت های صورت و گردن زمینه بهبودی و خوب شدن سریع فراهم می سازد و بیماران معمولا در کمتر از دو هفته تقریبا خوب شده می توانند سرکار و فعالیت روزمره خویش برگردند.
3. عوارض جانبی بعداز عمل های زیباسازی صورت فیس لیفت دکتر جهانگیر تقی پور کمتر است چون احتیاج به بیهوشی عمومی معمولا وجود ندارد.
4. نتایج زیباسازی عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن دکتر جهانگیر تقی پور خوب است و رضایتمندی مشتریان زیادی را همراه داشته است.
5. عمل جراحی عمل های زیباسازی صورت و گردن دکتر جهانگیر تقی پور ریسک کمتر، هزینه پایین تر و نتایج برتر قابل قبول برای بیمار دارد.

مینی فیس لیفت های دکتر جهانگیر تقی پور چه تفاوت هایی با مینی فیس لیفت استاندارد دارد؟
جواب: در مینی فیس لیفت استاندارد فقط پوست قسمتی از صورت کشیده می شود و کاری به سایر بافتهای زیر پوست ندارند و نتایج آن معمولا تا مدت چند ماه بیشتر دوام نمی آورد. دکتر جهانگیر تقی پور چندین سال است که با برش جراحی نسبتا کوتاه معمولا به وضعیت بافتها و نسج های عمقی زیر پوست صورت هم رسیدگی می کند.

مینی رخ کشی (مینی فیس لیفت) که دکتر جهانگیر تقی پور انجام می دهد چه تفاوتهایی با فیس لیفت کامل دارد؟
جواب: برش های جراحی و دامنه دستکاری و جداسازی بافت های سطحی و عمقی صورت در فیس لیفت کامل بیشتر از مینی رخ کشی (مینی فیس لیفت) است که توسط دکتر جهانگیر تقی پور صورت می گیرد. گرچه نتایج زیبانی مشابه یکدیگر دارند ولی عوارض و خطرات فیس لیفت کامل بیشتر از مینی رخ کشی (مینی فیس لیفت) دکتر جهانگیر تقی پور است.

در روز عمل جراحی مینی رخ کشی (مینی فیس لیفت) چه اتفاقات مهمی خواهد اوفتاد؟
جواب: معمولا دکتر جهانگیر تقی پور و یا یکی دیگر از اعضا تیم پزشکی ایشان شما را قبلا دیده اند و به شما اطلاعات کافی داده است خواهند دید و شما برای عمل جراحی زیباسازی آماده خواهید شد.
در روز عمل جراحی:
• در روز و وقت تعیین شده شما سر موقع خواهید رسید و اعضا تیم عمل جراحی را ملاقات خواهید کرد.
• دوباره معاینه و علامت گذاری شده و به سئوالات شما پاسخ داده خواهد شد.
• گن و در صورت احتیاج وسایل دیگر تهیه شده توسط شما چک خواند شد.
• پرونده شما تکمیل خواهد شد و رضایت نامه را که به ما اجازه عمل جراحی فیس لیفت زیباسازی صورت و گردن می دهید در صورت موافقت امضا خواهید نمود.
• اگر عمل جراحی فیس لیفت زیر داروهای خمار کننده و آرامبخش (سداشن) و یا بیهوشی عمومی صورت گیرد شما پزشک متخصص بیهوشی را هم ملاقات خواهید کرد که ایشان شما را معاینه خواهد کرد و به شما اطلاعات خواهد.
• زمانی که شما زیر اثر داروهای آرامبخش هستید و یا بیهوش هستید پوست ناحیه عمل تمیز شده و سپس ترزیقات منطقه عمل صورت می گیرد.
• امروزه عمل جراحی مینی فیس لیفت معمولا زیر بیحسی موضعی با استفاده از داروهای آرامبخش انجام می شود و احتیاجی برای بیهوشی عمومی نمی باشد.
• برش جراحی (انسیژن) فیس لیفت) از دو طرف جلوی گوش است و طوری قرار داده می شوند که بعداز عمل جراحی و خوب جوش خوردن کاملا قابل رویت نباشند.
• در مرحله بعد قسمتی محدودی از پوست صورت را آزاد کرده و در عمل جراحی مشابه مینی فیس لیفت صورت و گردن که توسط دکتر جهانگیر تقی پور آزاد می گردد و بافتهای زیر پوست نیز بالا کشیده و ثابت می گردند. در مرحله آخر پوست صورت کشیده می شود و پوست اضافی بریده و زخم جراحی بسته می شود. دکتر جهانگیر تقی پور گاهی از لوله های درینی کوچک جهت جلوگیری از خون مرده گی استفاده می کند که در صورت استفاده بیمار را از آن آگاه می کند.
• دکتر جهانگیر تقی پور قبل از عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن با توجه به وضعیت صورت شما امکان دارد در مورد درمان های تکمیلی مانند استفاده از لایه برداری پوست با لیزر, کمیکال پیل و پی اف پ ومیکرونیدلینگ صحبت با شما کرده باشد و به آن را به مرحله اجرا درآورد.
• بعد از عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن بانداژ بسته خواهد شد.
• بنابراین عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن دکتر جهانگیر تقی پور تا اندازه ای که ایشان خبر دارند در ایران فقط توسط خود ایشان صورت می گیرد چون ایشان تنها به کشیدن پوست صورت و گردن قناعت نمی کنند.

عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن دکتر جهانگیر تقی پور چقدر طول می کشد؟
جواب: حدود دو تا سه ساعت.

آیا عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن که توسط دکتر جهانگیر تقی پور انجام می گیرد دردناک است؟
جواب: در فرایند عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن احساس ناراحتی و حتی درد در موقع تزریقات وجود خواهد داشت ولی ما کوشش خواهیم کرد که آنها را به حداقل و چنان امکان داشته باشد با کمک پزشک بیهوشی بدون درد سازیم.
چنانچه عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن شما توسط دکتر جهانگیر تقی پور زیر بی حسی موضعی و یا تحت تاثیر داروهای خمار کننده و آرامبخش باشد و شما بیهوش نباشید، شما قادر به صحبت کردن با ما در حین عمل جراحی و گزارش هر نوع ناراحتی و درد به ما در طول عمل خواهید بود که ما برای راحت بودن شما اقدام خواهیم نمود.
چنانچه عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن شما در زیر بیهوشی عمومی و زیر نظر پزشک بیهوشی صورت گیرد ما با تزریق داروهای مناسب کمک خواهیم کرد که بعداز به هوش آمدن درد نکشید.
در هرحال توجه داشته باشیم که درد احساسی نامطبوع و ناخوشایند شخصی است که فقط توسط شخصی که درد را می چشد قابل درک است. گرچه بطور کلی عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن جز عمل جراحی دردناک نیستند ولی برای کنترل هرگونه درد با شما همکاری و توصیه های لازم را خواهیم نمود.

عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن برای چه گروه سنی بیشتر مناسب است؟
جواب: بیماران (گرچه بهتر است که بجای بیمار این افراد سالمی که برای کارهای زیباسازی "کاسمتیک" نزد پزشک می آیند "مشتری" بنامیم) دکتر جهانگیر تقی پور معمولا بین سن سی و هشت سال تا هفتاد و پنج سال بوده اند.
بطور کلی دکتر جهانگیر تقی پور عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن را به افراد جوانتر توصیه نمی کند ولی در موارد نادر برروی افراد بالای هفتاد و پنج عمل کرده است گر چه بعلت کمبود حالت ارتجاعی پوست نتایج عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن در این گروه سنی در مدت طولانی رضایت بخش نبوده است.

اثرات زیباسازی (کاسمتیک) عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن تا چه مدت طول می کشد؟
جواب: معمولا پنج تا ده سال ولی می تواند کمتر و یا بیشتر باشد. چون عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن فرایند تغییرات بیولوژیکی مربوط به سال خوردگی را نمی تواند متوقف کند. گرچه بعد از عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن شما جوانتر و شاداب تر بنظر خواهید رسید ولی متاسفانه نمی توان اثرات مضری که به مرور زمان به وجود می آیند را متوقف کرد و کم کم بعد از چندین سال خواهید دید که برای زیبا نگه داشتن صورت خود احتیاج به درمان های دیگر زیباسازی (کاسمتیک) و یا تکرار عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن دارید.

عوارض احتمالی مهم عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن کدامند؟
جواب: عمل های جراحی زیباسازی (کاسمتیک) معمولا برروی افراد سالم صورت می گیرد و هرنوع عوارضی هم برای بیمار و هم برای جراح فاجعه آمیز است و باید با تمام توان از بروز هرگونه عوارض جلوگیری کرد.
با وجود چنین انتظاراتی همه عمل های جراحی دارای مقداری ریسک و خطر هستند و عمل های جراحی فیس لیفت صورت و گردن توسط دکتر جهانگیر تقی پور از این قاعده مستثنا نیستند با وجود اینکه عارضه مهمی دکتر جهانگیر تقی پور تاکنون در بیماران خویش بعداز عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن تجربه نکرده اند امید دارند که بدون عارضه مهم بکارش ادامه دهد.
در حقیقت عوارض پردغدغه و ناراحت کننده مانند صدمه دائمی به شاخه های مهم عصب صورتی, از بین رفتن و نکروزه شدن قسمتی از پوست در محل عمل که امکان دارد با عفونت همراه باشد معمولا از عوارض روش های قدیمی فیس لیفت کامل بوده اند و امروزه کمتر دیده می شوند و بسیارکمیابند. گرچه این دو عارضه مهم برای دکتر جهانگیر تقی پور تا کنون اتفاق نیفتاده است ولی این ضمانت کاملی نیست که در آینده اتفاق نخواهد افتاد.
در هر حال بعضی عوارض دیگر عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن هم که به صورت کمیاب اتفاق می افتند عبارتند از:
1. خونریزی و هماتوم که ریسک آن در عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن که بوسیله دکتر جهانگیر تقی پور صورت می گیرد کمتراز یک درصد است در صورتیکه در بعضی گزارشات که مربوط به روش های قدیمی فیس لیف کامل است بین پنج تا ده درصد آمده است. خونریزی زیاد احتیاج به کنترل دارد و هماتم خونریزی و جمع شدن لخته بین بافتها در ناحیه عمل شده است احتیاج به تخلیه کردن دارد.
2. عفونت که معمولا سطحی و گاهی منطقه کوچکی را در بر می گیرد کم نیستند که خود به خود یا با اقداماتی مانند کشیدن بخیه ها از بین می رود ولی کمتر از دو در صد احتیاج به آنتی بیوتیک برای تمیز کردن زخم عمل دارند. عفونت و خونریزی در افراد سیگاری شایع تر است.
3. زخم محل عمل معمولا بخوبی جوش می خورند ولی در حدود دو درصد امکان دارد در افراد سفید پوست اروپایی و بیشتر در ما (در صدی نداریم ولی بدلیل تیره تر بودن پوست ما از نظر علمی باید خیلی در صد بیشتری باشد) باعث برجسته و یا ضخیم شدن محل زخم می شود که این عارضه در بعضی نقاط بدن کمیاب ولی در قسمت پشت گوش بیشتر دیده می شود که باز می توان آنها را بررسی نمود و اصلاح کرد.
4. دگرگونی و تغییر در حس منطقه عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن که جز عوارض عمل جراحی بحساب نمی آید چون زود گذر است و معمولا در صورت همه کسانی که تحت عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن قرار می گیرند بوجود می آید که دیگر جز عارضه ها محسوب نمی شود چون معمولا ظرف سه ماه بعد از عمل از بین می رود و در موارد نادر حتی امکان دارد تا یکسال طول بکشد تا کاملا از بین برود.

اگر از نتیجه عمل عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن توسط دکتر جهانگیر تقی پور ناراضی باشم چکار بکنم؟
جواب: دکتر جهانگیر تقی پور سعی خواهد نمود که انتظارات شما را برآورده کند ولی شما هم باید واقع گرا و واقع بین باشید چون نتیجه هیچ عمل جراحی زیباسازی (کاسمتیک) در هیچ جای جهان صد در صد ایده آل نیست.
چون جوش خوردن پوست و گوشت افراد متفاوت است و استفاده از تکنولوژی های مختلف در حین عمل جراحی مانند نخ های بخیه و عوامل دیگر تاثیر گذارند. در طی سالها عده انگشت شماری از بیماران دکتر جهانگیر تقی پور بوده اند که از نتایج نهایی عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن راضی نبوده اند که البته بندرت اتفاق می افتد.
به نظر می رسد که دلیل اینکه عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن توسط دکتر جهانگیر تقی پور بر روی آنها جواب مطلوب نداده است که بافتها و نسج های صورت این چند نفر قدرت ارتجاعی و کشسانی نداشته اند در نتیجه قابلیت ارتجاعی بعد از عمل جراحی از خود نشان نداده اند و در بررسی های بعداز عمل مشهود است که زیباسازی به وجود آمده ولی بنظر این چند نفر قابل توجه نبوده است.
چنانچه شما از نتیجه عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن خود توسط دکتر جهانگیر تقی پور ناراضی بودید، دکتر جهانگیر تقی پور با مشاوره مجدد و مقایسه عکس های قبل و بعد از عمل شما با شما همکاری و همفکری خواهد کرد که به شما در این زمینه کمک بنماید.

چرا روش های عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن مرتبا در حال تغییر بوده و امروزه هم روش های زیادی برای درست کردن افتادگی و شلی صورت و گردن وجود دارد؟
جواب: صورت قسمت بسیار مهمی از بدن ماست که در دیدار با افراد دیگر نظر آنها را جلب می کند چون صورت حالت های روحی ما را بیان می کند. جراحان از دیر باز به درمان ناراحتی و بیماری های صورت توجه خاصی داشته اند. شکی نیست که با اوج گرفتن نیازهای زیباسازی صورت (کاسمتیک) در چند دهه گذشته نظرات ویژه ای به زیباسازی صورت با روش های مفیدتر و کم تهاجمی تر شده است. البته احترام به این عضو مهم بدن ایجاب می کند که جراح با احتیاط با مسایل زیباسازی (کاسمتیک) صورت برخورد کند.
هدف زیبا کردن با عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن بهبود وضع ظاهری موجود است. ولی متاسفانه یک عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن وجود ندارد که برای همه نوع ناراحتی های صورت مناسب باشد. امروزه برای بهبود و زیباسازی، درست کردن اوفتادگی نیمه پایین صورت و بالای گردن و زیر چانه عمل های جراحی کم خطر و مفید وجود دارد ولی این نوع عمل های جراحی فیس لیفت صورت و گردن نمی تواند افتادگی گونه ها واطراف دهان و چشم را هم درست کند.
به همین دلیل دکتر جهانگیر تقی پور با دیدار از بهترین جراحان عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن در اروپا و امریکا تکنیکی برای عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن انتخاب کرده است که عقیده دارد یکی از بهترین روش های موجود است.
در هنگام مشاوره با دکتر جهانگیر تقی پور ایشان به انتظارات و تصورات شما احترام خاصی خواهد گذاشت و در مورد مناسب ترین عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن صحبت و نتیجه گیری خواهد کرد.
اگر مدتها در مورد صورت تان فکر کرده اید و به این نتیجه رسیده اید که حتما باید در مورد آن کاری بکنید چون مرور زمان متاسفانه بر روی آن اثرات معکوس بیشتری خواهد گذاشت و در نتیجه ناراضی بودن شما از ناراحتی صورت خویش روز به روز بیشتر خواهد شد. اینگونه مسائل زیبایی حل نشده امکان دارد برروی اعتماد بنفس و روابط شما با دیگران تاثیر بگذارد. متاسفانه اثرات درمان های زیباسازی بدون جراحی کم و زودگذر هستند در نتیجه دیر یا زود برای گرفتن نتیجه بهتر زیباسازی خودتان را به دست تیغ جراح می سپارید.


آیا دکتر جهانگیر تقی پور توصیه میکند که بین مشاوره با ایشان تا عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن فاصله زمانی باشد؟
جواب: چون صورت عضوی بسیار مهم از بدن ماست که دامنه هرگونه تغییری در آن وسیع و اثرات جسمی و روانی در پی دارد. در نتیجه هرگونه دستکاری در صورت باید باکمال دقت و احتیاط و با حوصله صورت گیرد. به همین دلیل دکتر جهانگیر تقی پور در هنگام مشاوره به بیماران خود توصیه می کند که چنانچه امکان داشته باشد حداقل دو هفته بعد از مشاوره با ایشان برای تصمیم گیری صبرکنند. در این مدت دکتر جهانگیر تقی پور انتظار دارد که بیماران او درباره آنچه در جلسه مشاوره با ایشان بحث شده است تفکر و تامل نمایند و چنانچه سئوالی دارند از ایشان تلفنی بپرسند و یا چنانچه لازم می دانند برای مشاوره دیگری با دکتر جهانگیر تقی پور دیدار کنند قبل از اینکه تصمیم نهایی خود را در مورد عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن به گیرند.

آیا باید برای عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن شب در بیمارستان بمانم؟
جواب: نه معمولا.
عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن توسط دکتر جهانگیر تقی پور معمولا زیر بیحسی موضعی و داروهای آرامبخش (سداشن) و بندرت بیهوشی عمومی صورت می گیرد. بعداز عمل جراحی همان روز معمولا به خانه خواهید رفت.

آیا بعد از عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن توسط دکتر جهانگیر تقی پور خودم می توانم راننده گی کنم و به خانه بروم؟
جواب: نه صلاح نسیت که خودتان رانندگی کنید. حتی اگر در شیراز و نزدیک ما در حوالی خیابان عفیف آباد باشید. چون سر و صورت شما باند پیچی شده است و امکان دارد در دید شما خلل بوجود آورد و رانند گی در این وضعیت امکان دارد برای خودتان و دیگران تولید خطر کند.
چنانچه عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن شما تنها زیربیحسی موضعی انجام شده باشد از اعضا خانواده و دوستان کمک بگیرید و در موارد نادر می توانید با تاکسی و سایر وسیله های عمومی هم برای رسیدن به منزل استفاده کنید.
اما اگر فیس لیفت شما توسط دکتر جهانگیر تقی پور زیر اثر داروهای خمار کننده و آرامبخش (سداشن) و یا بیهوشی عمومی انجام شده باشد برای سلامتی خودتان ما تاکید داریم که فرد بالغی باید مسئولیت بردن شما را به خانه از محل انجام عمل جراحی و وظیفه مواظبت از شما را برای حداقل یست و چهار ساعت بعداز عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن به عهده بگیرد.
پزشک متخصص بیهوشی و دکتر جهانگیر تقی پور شما را راهنمایی خواهند کرد و طلاعات کافی در اختیار شما خواهند گذاشت.

چطور می توان از نظر جسمی برای عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن توسط دکتر جهانگیر تقی پور آماده شوم؟
جواب: لیست کارهایی که بهتر است قبل از عمل جراحی توسط دکتر جهانگیر تقی پور انجام دهید بستگی به وضعیت بخصوص شما دارد.برای نمونه:
• چون حداقل تا شش هفته بعداز عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن نباید موهای سرت را رنگ کنی، بهتر است چنانچه از رنگ مو استفاده می کنی این کار را قبل از عمل جراحی انجام دهی.
• برای پنهان کردن زخم برش جراحی می توانی اجازه بدهی که موهایت بلندتر شوند.
• اگر مایل به کاهش وزن هستی ما توصیه می کنیم که آنرا قبل از عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن انجام دهی.
• دکتر جهانگیر تقی پور توصیه می کند که حداقل شش هفته قبل از عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن از کشیدن سیگار و برای دو هفته استفاده از آسپرین و داروهای مشابه آن که خون را رقیق می کنند خودداری کنید.
• از تمام کسانی که تصمیم به عمل جراحی مینی رخ کشی (مینی فیس لیفت) گرفته اند انتظار داریم که لیست همه داروهایی که استفاده می کنند را در اختیار ما قرار دهید و ضمنا ما را درجریان استفاده از هرنوع ماده گیاهی و سنتی و عطاری و مکمل های ویتامینی که استفاده می کنند قرار دهند.

چند مشاوره بعداز عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن می توانم داشته باشم؟
جواب: بستگی به عمل جراحی صورت شما دارد عمل های جراحی فیس لیفت زیباسازی صورت و گردن یک نمونه نیستند. در هر حال هر تعدادی که شما لازم داشته باشد در خدمت خواهیم بود.
دکتر جهانگیر تقی پور معمولا تمام کسانی را که عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن و سایر عمل های جراحی روی صورت کرده اند روز بعد از عمل جراحی می بیند و سپس یک هفته بعد و شش هفته و شش ماه و یکسال بعداز عمل را در نظر گرفته اند.
ما اطلاعات بیشتر به شما خواهیم داد.

چه موقع بعداز عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن توسط دکتر جهانگیر تقی پور می توانم سرکارم برگردم؟
جواب: زمانی که لازم است تا زخم های عمل جراحی خوب شوند مقداری در افراد فرق می کند و بستگی به قوه التیام یافتن آنها دارد. معمولا ظرف دو هفته بعداز عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن بخیه ها بیرون کشیده شده اند و تورم، کبودی و خون مرده گی در شرف ناپدید شدن هستند. در نتیجه حداقل حدود دو هفته به خودتان فرصت بدهید و سپس فعالیت شغلی خود را یواش یواش از سر بگیرید ولی بخودتان فشار نیاورید. البته باید توجه کرد چنانچه عوارضی چون عفونت زخم جراحی پیش آید این فرایند بهبودی طولانی تر خواهد بود.
عمل جراحی فیس لیفت صورت و گردن یک عمل جراحی چند ساعته است و بدن شما احتیاج به وقت بیشتری برای التیام کامل از هر نظر دارد. کار کردن احتیاج به آمادگی جسمی و روحی فرد دارد که شما بیشتر از روحیه خودتان خبر دارید.
زخمهای جراحی معمولا بین شش تا یکسال طول می کشد که نرم شده و به رنگ پوست شما در آیند و کمتر قابل رویت باشند.

 

 

 

درباره دکتر تقی پور

دکتر جهانگیر تقی پور فلوشیپ و عضویت کالج های سلطنتی جراحان انگلیس و اسکاتلند General & Cosmetic Surgeon Member of the Royal College of Surgeons of England & Fellow of the Royal College of Surgeons of Edinburgh, Scotland Former Member of the Panel Of Examiners at the Royal Colleges of Surgeons of the UK & Ireland