چهارشنبه , 1 دسامبر 2021
خانه / صفحه نخست / نخ های طبی دایمی و جذبی

نخ های طبی دایمی و جذبی

 

نخ های طبی دایمی اصلی ساخت فرانسه (اسپرینگ ترد) و نخ های هپی لیفت شرکت پروموایتالیا برای زیباسازی صورت، گردن و بدن

دکتر جهانگیر تقی پور فقط از از دو نوع نخ های استریل که از ساخت کشورهای فرانسه و ایتالیا هستند و هر دو نوع آنها از ایمنی بالایی برخودار هستندو در حال حاضر در اروپا و امریکا استفاده می شوند استفاده می کند. دکتر تقی پور در باره این دو نوع نخ توضیحات مختصری در زیر داده است.

الف: دکتر تقی پور از نخ های حرفه ای فابل جذب پروموایتالیا هپی لیفت که دارای مزیت های ذیل هستند استفاده می کند

• نخ های پروموایتالیا هپی لیفت دارای مجوز واردات تایید رسمی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مواد سازنده نخ های پروموایتالیا هپی لیفت از پلی لاکتید اسید کاپرولاکتون است که سالها در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و بوسیله سازمان غذا و دارو امریکا که معتبرترین سازمان بین المللی است مورد تایید قرار گرفته و دارای گواهی تائیدیه کیفیت محصول اروپا است
• اطلاعات کمپانی پروموایتالیا نخ های پروموایتالیا هپی لیفت را در نوع خود بی نظیر توصیف می کند که حاصل سالها تحقیقات و پژوهش شرکت بوده و توسط پزشکان و پژوهشگران مجرب آزمایش و عرضه شده است
• نخ های پروموایتالیا هپی لیفت دارای طیف گسترده ای برای لیفت و زیباسازی (کاسمتیک) صورت و بدن هستند که به عقیده دکتر تقی پور کم تهاجمی و با ایمنی بالا هستند و در مواردی می توانند جایگزین قطعی جراحی لیفت شوند
• نخ های پروموایتالیا هپی لیفت صد در صد جذب شونده و ماده زیست سازگار دارند که ماندگاری تقریبا طولانی حداقل سی و شش ماهه دارند.
• دکتر تقی پور با توجه به ناحیه مورد استفاده از دوازده نخ لیفت مختلف نخ های پروموایتالیا هپی لیفت که هر کدام از آن ها از نظر ساختار شیمیایی، طول نخ، آرایش و اندازه خارها با هم اختلاف دارند در نواحی مختلف صورت و بدن استفاده می کند
• دکتر تقی پور در مورد ساختمان نخ های پروموایتالیا هپی لیفت که از پلی لاکتید کاپرولاکتون ساخته شده اند مختصرا توضیح داده است که بعد از به کار گذاشتن نخ های پروموایتالیا هپی لیفت در صورت و گردن و یا جای دیگر در بدن نخ های پروموایتالیا هپی لیفت باعث آب رسانی به پوست می شوند که جوان سازی و کندی روند پیری را به ارمغان می آورند چون باعث کلاژن سازی در بدن می شوند
• دکتر تقی پور در مورد نخ های پروموایتالیا هپی لیفت اضافه کرد که استفاده از نخ های پروموایتالیا هپی لیفت فقط درد و خونریزی ناچیزی دارد. کار گذاشتن نخ های پروموایتالیا هپی لیفت زیر بیحسی موضعی صورت می گیرد و احتیاجی به بیهوشی عمومی نیست در نتیجه دوران نقاهت ندارد و در حقیقت می توان در تعطیلات آخر هفته انجام داد و احتیاجی به مراقبت های ویژه بعد از عمل ندارد

ب: دکتر تقی پور همچنین از نخ های طبی دایمی استریل ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) که معمولا برای کشیدن و زیباسازی (کاسمتیک) صورت و گردن استفاده می شوند و تقریبا کم عوارضه هستند استفاده می کند. طبق مطالعات شرکت سازنده فرانسوی اسپرینگ ترد معمولا بیش از پنج سال نتیجه زیباسازی (کاسمتیک) دارند ولی دکتر تقی پور نمی تواند این نتیجه را تضمین کند چون بنظر دکتر تقی پور علاوه بر چنس و کیفیت این نخ ها بافت نسجی بیمار و محل استفاده آنها هم تاثیر دارد این نخ های طبی دایمی استریل ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) که از الیاف نخی پولی استر با غشاء سیلیکونی تشکیل شده اند و در ساخت آنها هیچ مواد حیوانی به کار نرفته است (در نتیجه امکان حساسیت تقریبا وجود ندارد) برای تغییر موقعیت بافت ها و ضمایم پوستی که امکان دارد در اثر شلی و اثرات سالخوردگی ایجاد شده باشد بکار می روند
Aesthetic threads Spring Thread® are permanent threads composed of a polyester core coated with implantable silicone. They are sterile, made of non-human and non-animal components and implanted in the dermis to help support the tissues. They are used to reposition structures and are an aid against cutaneous and subcutaneous aging.

برای دیدن جدول مقایسه اسپرینگ ترد ساخت فرانسه با سایر نخ هایی که در کشورهای اروپایی استفاده می شوند بر روی لینک زیر کلیک کنید

Comp table Spring Silhouette Aptos HappyLift

عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) نتایجی معمولا از پنج سال یا کمتر یا بیشتر می دهد ولی دکتر جهانگیر تقی پور هیچگونه ضمانتی که بستگی به سن و کیفیت نسج های بیمار دارد گرچه تعداد نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه که در هر منطقه استفاده می شوند هم مهم هستند.

The aesthetic thread Spring Thread® provides variable results more or less 5 years. This outfit varies depending on the type of skin and tissue, of the settlement of the threads, of the number of laid threads and of the patient’s aging level.

نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) می توانند تولید:  تورم، قرمزی و هرگونه دردی معمولا ظرف سه روز بعد از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) از بین می رود و چنانچه بیش از هفت روز ادامه یابد خواهشا خبر کنید.

Redness, swelling, mild pain, migraines, may occur; they usually disappear within 72 hours.

امکان دارد که وجود نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه  را در زیر پوست و در بدن خود احساس کنید.Perception of the product under the skin is possible

.عدم تقارن و وجود خط و چین امکان دارد وجود داشته باشد

.Correction asymmetry and temporary wrinkled appearance can be found

.عوراض مهم ولی نادر صدمه به عصب و عروق خونی و سایر نسج ها وجو دارد

Anatomical lesions of nerve or surrounding vascular structures are possible

.ادامه درد، تورم، قرمزی و مقداری گرم بودن محل قرار دادن نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه نشانه های “التهاب” هستند که به احتمال زیاد عفونت در اطراف نخ ایجاد شده و باید سریعا درمان شود. در اینگونه موارد با رجوع سریع به پزشک امکان دارد که نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه  از بدن شما بیرون کشیده شود و برای مدت تقریبا تحت درمان باشید تا سپس در صورت درخواست مجدد شما عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) صورت گیرد.من آگاه هستم که تمام هزینه عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)  و هزینه هرگونه عارضه یی بعد از گذاشتن آنها در بدنم چون عفونت و در صورت احتیاج درآوردن و باره گذاشتن نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه  درمان و هزینه نخ های جدید بر عهده خود من خواهد بود.

The persistence of inflammatory response beyond a week or the occurrence of any side effects should be reported to the practitioner as soon as possible. The practitioner should remedy this by appropriate treatment. In all cases, these side effects may need to follow a treatment that may last several months.

قبل و بعد از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)  و ورقه های حاوی این توصیه ها:

قبل از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) به توصیه های ذیل توجه فرمایید:براى جلوگيرى از عفونت بايد بهداشت را رعايت و از وسايل كاملا تميز و استريل استفاده كرد برای این منظور توصیه می شود:

1. اگر قرار است كه عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) برروى صورت شما صورت گيرد از گذاشتن هرنوع مواد آرايشى بر روى صورت در روز عمل خوددارى كنيد.

2. براى ٧ روز بعد از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) سعى كنيد منطقه عمل شده را لمس نكنيد و از تماس مستقيم با حيوانات اهلى و بچه ها و افراد ديگر خودارى كنيد.

توصيه هاى ضميمه يى و داروهاى تجويز شده كه از روز قبل از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) بهتر است شروع شود و براى ٥ تا ٧ روز ادامه يابد:

الف: مواد هموپتيك يه طب سنتى و عطارى كه شايد مفيد باشند براى جلوگيرى از کبودی و خونريزى

China Rubia 4ch مقدار مصرف: ٤ عدد ٤ بار در روز براى ٥ روزبراى جلوگيرى از كبودى

Arnica Montana 4ch مقدار مصرف: ٤ عدد ٤ بار در روز براى ٥ روز

ب: آنتى بيوتيك   Co-Amoxiclav  يا اگر به پنى سيلين حساس است آنتى بيوتيك ديگرمقدار مصرف: سه قرص در روز براى ٧ روزپ

براى جلوگيرى از ورم Bromelain )  ie: extranase 900nk or equivalent) بك قرص سه بار در روز

در روز عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)

Hydroxyzine 25mg (ie: Atarax 25 or equivalent) مقدار مصرف: نصف قرص سه ساعت قبل از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) يا يك عدد قرص يكساعت قبل از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)

براى كنترل دردقرص هاى تركيب استامینوفن و کدئین و یا ترامادول و استامینوفن ولی از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه که باعث رقت خون و امکان کبودی و خونمردگی می شود تا پنج روز بعد از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)  خودداری کنید.

توصیه های بعد از عمل جراحی استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)

1. برای سه شب سرتان بالا تر از بدنتان باشد (از دو یا سه بالش استفاده کنید).

2. برای پنج شب اول روی پشت تان در شب بخوابید.

3. از آسپیرین و داروهای مشابه که باعث رقت خون و امکان کبودی و خونمردگی می شود تا پنج روز استفاده نکنید.

4. از پماد اریترومایسین برروی سوراخ های روی پوست بمالید و در صورت احتیاج فقط از قرص های استامینوفن  و یا از ترکیب استامینوفن و کدئین برای کنترل هرگونه درد استفاده کنید.

5. بعد از عمل جراحی استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) امکان دارد کمی خونریزی یا هماتوم (جمع شدن خون زیر پوست) ورم و ناهمواری هایی در محل گذاشتن آنها به وجود آید که معمولا ظرف چند روز از بین می روند. در صورتی که هرگونه ناهمواری و عدم تقارن از بین نرود فقط در عرض هفت روز اول قابل اصلاح هستند و حتما  برای اصلاح نزد ما بر گردید.

6. در 48 ساعت بعد از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) محیط را خشک نگه دارید. چنانچه از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) در صورت استفاده شده  باز برای 48 ساعت از خیس کردن محل های ورود و خروج نخ ها خودداری کنید.همچنین علاوه بر کمتر حرکت دادن فک و دهان بهر دلیل بعد از استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) برای تمیز کردن و شستن صورت خواهشا از پائین با بالا دست تان حرکت دهید (آهسته از پائین به بالا تمیز کنید) برای دو هفته.

7. برای ده روز اول در هنگام استفاده از وسایل آرایشی و تراشیدن و تمیز کردن مو های خود کمال مواظبت را رعایت کنید.

8. قرص های آنتی بیوتیک را طبق برنامه نسخه شده برای جلوگیری از عفونت بطور مرتب برای یک هفته میل بفرمایید.

9. حتما در روز سوم و روز هفتم بعد از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) نزد دکتر جهانگیر تقی پور و یا تیم پزشکی او برای معاینه مجدد و تنظیم نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه بر گردم.

9. قرص های آنتی بیوتیک را برای جلوگیری از عفونت طبق توصیه بطور مرتب استفاده کنم.

10. براى كاهش درد، ورم، كبودى و كاهش التهاب و خونريزى توصيه مى شود كه در ظرف ٤٨ ساعت بعد از گذاشتن نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)  از كمپرس سرد استفاده كنيد. براى اين كار مقدارى يخ در يك كيسه پلاستيكى بريزيد و اين كيسه حاوى يخ را لاى حوله كوچكى يا پارچه يى بپيچانيد و آنرا براى حدود ده دقيقه روى محل قرار دهيد ولي بايد مواظب بود كه سرما زياد باعث از بين  رفتن حس و صدمه نشود. بهتر است كه از كمپرس سرد چندين بار در طرف ٤٨ ساعت اول بعد از عمل جراحى نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)  استفاده شود.

بعد از عمل استفاده از نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) از دست زدن به موارد ذیل دوری کنید:

1. از ماساژ دادن صورت خود براى ٧ روز بعد از گذاشتن  نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)  خوددارى  كنيد. چنانچه در جاى ديگر بدن بكار رفته از ماساژ محل گذاشتن آنها هم خوددارى كنيد.

2. براى ٤ هفته بعد از گذاشتن نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)  از ورزش هاي سنگين بخصوص ورزش هاىى چون فوتبال و بوكس … خودارى كنيد.

3. براى ٤ هفته بعد از گذاشتن نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)  از درمان هاى دندانپزشكى خوددارى نماييد.

4. براى ٤ هفته بعد از گذاشتن نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد)  در صورت از حركات يكباره صورت مثل خميازه (دهن دره) و خنديدن خوددارى فرماييد. سعى كنيد كه در اين مدت حتى زياد حرف نزنيد.

5. براى ٤ هفته بعد از گذاشتن نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) از رفتن به سونا، استخر و كيسه كشيدن در حمام عمومى خودارى كنيد.

6. براى ٤ هفته بعد از گذاشتن نخ های طبی استریل دایمی ساخت کشور فرانسه (اسپرینگ ترد) از آفتاب گرفتن زير خورشيد خوددارى كنيد.

7. در صورت هرگونه نگرانى با ما تماس بكيريد 8. مطب: ٣٦٢٩٢٩٩٩ شيراز     تلفن دستي: 09173434640

درباره دکتر تقی پور

دکتر جهانگیر تقی پور فلوشیپ و عضویت کالج های سلطنتی جراحان انگلیس و اسکاتلند General & Cosmetic Surgeon Member of the Royal College of Surgeons of England & Fellow of the Royal College of Surgeons of Edinburgh, Scotland Former Member of the Panel Of Examiners at the Royal Colleges of Surgeons of the UK & Ireland