چهارشنبه , 2 دسامبر 2020
خانه / زیباسازی صورت و گردن / بالا کشیدن شقیقه، ابرو و پیشانی

بالا کشیدن شقیقه، ابرو و پیشانی

 

بالا کشیدن شقیقه، ابروها (بروپلاستی) و پیشانی

بالا کشیدن ابروها (بروپلاستی):

در اثر گذشت زمان به مرور ابروها از حالت قوسی و منحنی و بالا بودن در زمان جوانی به طرف پایین و صاف شدن در می آیند که چنانچه با افتادگی پلک های بالا همراه باشد گوشه بیرونی ابرو و پلک شل و آویزان می شود که علاوه بر نمودار شدن حالت خماری و غمگینی در صورت امکان دارد در دید فرد هم اختلال به وجود آورد.

بالا کشیدن شقیقه و ابروها به صورت موقت و یا دائم با روش های مختلفی صورت می گیرد.

به طور موقت می توان برای چند ماه با استفاده از بوتاکس، دیسپورت یا ماس پورت ایرانی برای چند میلی متر حداقل قسمتی از ابروها را بالا برد.

بالا کشیدن ابرو برای مدت چندین ماه تا چندین سال با استفاده از نخ های مخصوص لیفتینگ ابرو یا عمل های جراحی گوناگون صورت می گیرد

بالا کشیدن شقیقه با برش جراحی در موها در گیجگاه و بالا کشیدن ابروها با جراحی هم صورت می گیرد

برای باز و بسته شدن جواب هر یک از سوالات زیر بر روی سوال مورد نظرتان کلیک کنید

آیا بالا کشیدن پیشانی نتایج خوب دارد؟

جواب: تجربه دو دهه ی گذشته نشان داده است که بالا کشیدن پیشانی بخصوص ناحیه بین دو ابرو (ناحیه اخم) با آزاد کردن تمام پیشانی و عضلات ابرو ها (حتی با استفاده از آندوسکوپ) با عمل جراحی زیباسازی (کاسمتیک سرجری) نتایج خوبی که بیش از دو سال دام بیاورد ندارد.

روش دکتر جهانگیر تقی پور برای بالا کشیدن ابرو چگونه است؟

جواب: با توجه به مطالعات انجام شده و تجربه شخصی دکتر جهانگیر تقی پور معمولا زیر بیحسی موضعی و گاهی با کمک از داروهای آرامبخش با عمل جراحی محدود کم تهاجمی در ناحیه گیجگاهی قادر به آزادسازی ابروها و بالا کشیدن ابروها می باشد که در نمونه خود تقریبا بی خطر و معمولا نتایج .رضایتبخشی برای بیمارانش داشته است. نتایج قابل پیش بینی و دایمی است و بیمار می تواند سرکار و زندگی خود برگردد.

تفاوت ابروهای زنان و مردان چیست؟

جواب: گرچه شکل صورت مهم است ولی ابرو ها در صورت زنان معمولا با قوس و منحنی به زیبایی آنها می افزاید در صورتیکه ابروهای صاف، موازی نمودار خشن بودن و مردانه است.

چه نوع ابرو بر چه نوع صورتی زیبنده است؟

جواب: همان طور که یک نوع اصلاح موهای سر به همه نمی آید فرم و شکل ابرو هم باید به زیبایی صورت بیفزاید.

صورت انسان را به چند شکل تقسیم کرده اند ولی به طور کلی در ایران بیشتر مردم صورت های گرد یا نسبتا چهار گوش دارند و بقیه تقریبا صورت کشیده دارند. گرچه صورت های تخم مرغی (بیضی) و قلبی هم یافت می شود.

عقیده بر اینست که در صورت خانم ها که دارای صورت کشیده هستند ابرو با قوس کم  یا  تقریبا صاف و موازی مقداری از درازی صورت آنها می کاهد و در کسانی که صورت گرد دارند قوس بالا رفته و پایین آمده ابرو گردی صورت را کم جلوه می دهد و صورت زیباتر خواهد بود و ابروهای با قوس کم در صورت کسانی که صورت چهارگوش دارند بهتر است. بطور کلی در مردها ابروها صاف، کشیده و موازی است.

به همین دلایل عمل های جراحی برای بالا کشیدن ابرو بهتر است که با توجه به صورت فرد در مشاوره با جراح برنامه ریزی شود.

متاسفانه بهترین روش برای بالا کشیدن ابروها که بر همه صورت وقف دهد وجود ندارد. بنابراین در مشاوره با دکتر جهانگیر تقی پور بعد از آگاهی از انتظارات شما از بالا بردن ابرو و تبادل نظر بهترین روشی که  به صورت شما زیبنده باشد توصیه خواهد شد.

 

درباره دکتر تقی پور

دکتر تقی پور
دکتر جهانگیر تقی پور فلوشیپ و عضویت کالج های سلطنتی جراحان انگلیس و اسکاتلند General & Cosmetic Surgeon Member of the Royal College of Surgeons of England & Fellow of the Royal College of Surgeons of Edinburgh, Scotland Former Member of the Panel Of Examiners at the Royal Colleges of Surgeons of the UK & Ireland

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.