چهارشنبه , 20 اکتبر 2021
خانه / دکتر جهانگیر تقی پور / معرفی دکتر جهانگیر تقی پور

معرفی دکتر جهانگیر تقی پور

 

دکتر جهانگیر تقی پور جز اولین گروهی بود که با باز شدن مدارس برای اولین بار در تاریخ منطقه ی باشت و باوی استان گهگیلویه و بویراحمد توانست به مدرسه برود. دکتر جهانگیر تقی پور در سرآغاز دهه 40 شاهد تغییرات عمیق اجتماعی در ده زادگاه خویش و دهات مجاور بود. چون همزمان با پدیدار شدن مدارس برای اولین بار در تاریخ منطقه، احداث جاده و مهمتر از اینها ارباب و رعیتی هم از بین رفت در نتیجه نه تنها رعیت های این منطقه برای اولین بار از زیر یوغ و نوکری خان ها آزاد شدند بلکه فرزندان این رعیت های تازه از بند رسته این فرصت را پیدا کردند که برای اولین بار به مدرسه بروند و بر خلاف نسل های قبلی در آن دهات سواد بیاموزند.

دکتر جهانگیر تقی پور توانست تا کلاس چهارم ابتدایی در ده زادگاهش قریه شادگان (گورو) در منطقه باشت و باوی استان کهگیلویه و بویراحمد سپس با وجود گرفتاری های آن دوران به شهر برای ادامه تحصیل رفت و بعداز اتمام دوره شش ساله دبستان توانست وارد آموزشگاه حرفه ئی شرکت نفت در امیدیه (آغاجاری) گردید و بعد از گذراندن دوره سه ساله آموزشی در آن مرکز آموزشی بعنوان کارگر شرکت ملی نفت ایران استخدام شد و از سال 1347 تا 1351 در صنایع شرکت ملی نفت ایران مناطق نفتخیز خدمت نمود و در عین حال بطور شبانه به تحصیلاتش ادامه داد.


دکتر جهانگر تقی پور از استان کهگیلویه و بویراحمد رشته شیمی دانشگاه جندی شاپور اهواز در سال 1351 راه یافت و

یکی از پنج نفری بود که بدلیل معدل برتر از میان دانشجویان سال اول همه استانها به رشته پزشکی دانشگاه اهواز راه یافت.
گرچه در ابتدای جنگ ایران و عراق دکتر جهانگیر تقی پور در اهواز و در بیمارستان جندی شاپور کمک می کرد ولی جوسیاسی که بوجود آمده بود راه هرگونه فعالیت اجتماعی و شغلی را برای ایشان بسیار مشکل کرد. برای مثال، دکتر جهانگیر تقی پور چندین ماه در درمانگاه صنایع فولاد اهواز و شبکه بهداشت رازی اهواز مشغول کار بود ولی از پرداخت حقوق ایشان خودداری می کردند.


سرانجام باوجود عدم آماد گی قبلی دکتر جهانگیر تقی پور راهی جز ترک ایران در پیش رو نیافت. دکتر جهانگیر تقی پوربه انگلیس و سپس کانادا رفت ولی به علت تیره بودن روابط بین ایران و این کشورها دو باره به ایران باز گردانده شد و در درمانگاهی خصوصی در تهران مشغول کار شد ولی سرانجام با گرفتن پذیرش از یکی از بیمارستانهای دانشکده های پزشکی دانشگاه لندن انگلیس St.
Mary’s Hospital & Medical School
از طریق ترکیه به انگلیس رفت.
درانگلیس تنها گرفتاری دکتر جهانگیر تقی پور ندانستن زبان انگلیسی به اندازه کافی نبود بلکه دکتر جهانگیر تقی پور هیچگونه پشتوانه مالی نداشت و با مشکلات فراوان امتحانات پزشکی روبرو بود که با زحمت و پشتکار توانست بر آنها فایق آید. بطوریکه در بیمارستانهای دانشگاهی لندن از طرف دو نفر از روسای بخش های بیمارستانی به ایشان وعده رسیدن به درجات علمی آکادمیکی بالا در دانشگاه داده شد به شرط اینکه دکتر جهانگر تقی پور به کارش نزد آنها ادامه دهد. ولی دکتر جهانگیر تقی پور به آزادی و استقلال شغلی اش با دید دیگری می گریست چون علاقه مند به گسترش دامنه تجربیات بالینی خود بود به این امید که با برگشت زودتر به ایران مفیدتر باشد. دکتر جهانگیر تقی پور با وجود تبعیض های اجتماعی و شغلی تنها با تکیه برخود موفق شد که در بهترین مراکز علمی دانشگاهی انگلیس دانش پزشکی و تجربه عملی بیاموزد. برای لیست بیمارستانهایی که دکتر تقی پور در انگلیس کار کرده اینجا کلیک کنید.
گر چه دکتر جهانگیر تقی پور راه ناهمواری در دوران تحصیلات پزشکی در رشته جراحی در انگلیس پیمود ولی دکتر جهانگیر تقی پور موفق شد که امتحانات چند مرحله ای تئوری و عملی عضویت در کالج سلطنتی جراحان انگلیس و کالج سلطنتی جراحان در ادینبرگ، اسکاتلند (فلوشیپ) را با وموفقیت پشت سر بگذراند که در زمان خود بالاترین مدرک جراحی در بریتانیا بود که جراحان با گرفتن فلوشیپ این کالج ها می توانستند در رشته های تخصصی جراحی در طب ملی کار کنند.
برای اطلاع پزشکان جوان و علاقمندان اضافه کنم که از سال 1997 میلادی سیستم تحصیلات پزشکی همه کشورهای جامعه مشترک اروپا که شامل انگلیس هم می شود یکسان گردید و در نتیجه رشته های تخصصی جراحی در بریتانیا هم مانند بقیه اروپا امریکا و ایران به رشته های تخصصی متعددی تقسیم شد که پزشکان بعداز یک دوره چهار یا پنج ساله کارآموزی یا بیشتر در آن رشته جراحی بخصوص به عنوان متخصص آن رشته فارغ التحصیل می شوند و معمولا در رشته تخصصی خود کار می کنند. در انگلیس و بقیه اروپا و امریکا عنوان “فوق تخصص، فوق فوق تخصص …) وجود ندارد. در حقیقت در انگلیس و بقیه بریتانیا اداره پزشکی از سال 1999 میلادی شروع به تهیه لیستی از متخصصین که اغلب فارغ التصیلان نظام جدید آموزش پزشکی بودند نمود.
در نظام مشکل تر قدیمی بریتانیا که از حدود سال 1825 تا آخر سال 1996 میلادی ادامه داشت جراحان همه باید از عهده یک امتحان برمی آمدند. این فرایند نسبتا طولانی از بعداز اتمام دوره پزشکی عمومی شروع می شد که بعداز چندین سال کارآموزی و دانش اندوزی برای امتحان فلوشیپ جراحی کالج های سلطنتی به جراح اجازه نشستن برای مراحل مختلف تئوری و عملی داده می شد ولی در حقیقت حداکثرمدت زمانی برای اتمام تحصیلات جراحی وجود نداشت چون جراح باید آن قدر در این امتحانات سخت کالج های سلطنتی جراحان شرکت می کرد تا زمانی که از عهده قبول شدن در تمام مراحل امتحانی فلوشیپ بر می آمد برای لیست مدارک تحصیلی که دکتر جهانگیر تقی پور که با گذراندن امتحانات آنها قبول شده است اینجا کلیک کنید.
گرچه پزشکان ایرانی دیگری بوده اند که مانند دکتر جهانگیر تقی پور از سد امتحانات مشکل نظام قدیم فلوشیپ کالج های سلطنتی انگلیس و اسکاتلند بطور کلی بریتانیا و ایرلند گذشته اند و مانند دکتر جهانگیر تقی پور در آموزش کادر پزشکی در خارج از ایران دست داشته اند ولی دکتر جهانگر تقی پور شاید بتواند ادعا کند که او اولین پزشک ایرانی است که برای هشت سال یکی از اعضای اصلی هیئت ممتحنه امتحانات تخصصی جراحی در کالجهای سلطنتی جراحان بریتانیا و ایرلند را بوده است.
دکتر جهانگیر تقی پور با دو نفر هیئت ممتحنه امتحانات تخصصی جراحی در دانشگاه کمبریج انگلیس در جون 2009 میلادی کلیک کنید.
دکتر جهانگیر تقی پور با وجود کار طبابت در “طب ملی” بریتانیا از سال 2000 میلادی یکی از اولین کلینیک های خصوصی را در لندن باز نمود. در آن زمان تمام کارهای بهداشت و درمان تقریبا در طب ملی مجانی بریتانیا خلاصه می شد. چون از سال 1947 میلادی “طب ملی” بریتانیا برای بهداشت و درمان کاملا مجانی مردم آن کشور شروع شد که حتی در هنگام مراجعه به پزشک احتیاج به ارائه دفترچه نیست و همه پزشکان در طب ملی کار می کردند.
با این وجود در سال 1998 میلادی دکتر جهانگیر تقی پور مکانی را در شمال غرب لندن خرید و با وجود مخالفت شدید مقامات محلی دکتر جهانگر تقی پور با بکار گرفتن یکی از وکلای تخصصی انگلیس مسئله را به دفتر وزیر کشور وقت کشور انگلیس کشاند و موفق شد که برای اولین بار کلینیک خصوصی خود را در جون سال 2000 میلادی در لندن باز کند. کلینک زیبائی دکتر جهانگر تقی پور
www.cosmeticsurgeryuk.com
که با استقبال روبرو شد و الان کلینیک های مشابه فراوانی در آن کشور وجود دارند. دکتر جهانگر تقی پورعلاوه بر اداره کلنیک خصوصی خویش به کار در طب ملی بریتانیا در یکی از مهمترین بیمارستانهای دانشگاه لندن تا سال 2012 ادامه داد.
Northwick Park & St. Mark’s Hospitals
و در کلینیک خصوصی خویش با تیمی از پزشکان و تراپیست ها به درمانهای مختلف از جمله زیباسازی جراحی (کاسمتیک سرجری) اشتغال داشتند.
در سال 2009 میلادی اداره پزشکی بریتانیا اعلام کرد که جراحانی که قبل از سال 2001 میلادی به جراحی های زیبایی اشتغال داشته اند متخصص در جراحی های زیباسازی (کاسمتیک سرجن)
Cosmetic Surgeon
شناخته می شوند که این قانون شامل دکتر جهانگیر تقی پور هم می شود.
در نتیجه دکتر جهانگیر تقی پور علاوه بر گرفتن بالاترین فلوشیپ کالج سلتنطی جراحان و جراح در طب ملی به عنوان جراح زیباسازی (کاسمتیک سرجن) در کلینیک خصوصی خود مشغول به کار بوده است.
دکتر جهانگیر تقی پور می تواند اعلام کند که از نظر خدمات پزشکی و جراحی در تمام دوران بیش از بیست و پنج سال طبابت در طب ملی بریتانیا و کلینیک خصوصی خود در لندن مسئله و خطای مهم پزشکی نداشته است و هزاران بیمار راضی داشته است.
علاوه بر تجربه در فرایند انقلاب در ایران دکتر جهانگیر تقی پور در کلینک خصوصی خویش در لندن عده زیادی از سران رژیم شاه فقید را ملاقات کرد که برای خدمات پزشکی نزد دکتر جهانگیر تقی پور می آمدند و بعضی از آنها شاید هم زبان انگلیسی نمی دانستند و از سرناچاری نزد دکتر جهانگیر تقی پور آمده بودند.
در زمینه حرفه یی کسانی که دکتر جهانگیر تقی پوررا می شناسند او را فردی بدون ادعا و یکی از موفق ترین و پزشکی خوب در انگلیس می دانند. دکتر جهانگیر تقی پور علاوه بر تحصیلات، مسافرت برای بهره وری از تجریات جراحان دیگر در اروپا و امریکا دارای سابقه طولانی طبابت در طب ملی بریتانیا و کلینیک خصوصی خویش می باشد.
در حقیقت کلینیک خصوصی دکتر جهانگیر تقی پور یکی از موفق ترین کلینیک های خصوصی در لندن بوده است که از بدو تاسیس بیماران زیادی از سرتاسر بریتانیا و کشورهای اروپایی و بعضی از کشورهای خاورمیانه را بدون عارضه مهمی درمان کرده است.
دکتر جهانگر تقی پور فردی خود ساخته است که با توجه به دامنه تحصیلات و داشتن کلینیک خصوصی مدرن با اطاق عمل جراحی و وسایل مجهز بدون کمک از هیچ شخصی و دولتی و سازمانی می توان گفت که موفق ترین پزشک ایرانی در اروپا بوده است.
کلینیک جراحی زیبا سازی دکتر جهانگر تقی پوردر لندن یکی از پرطرفدارترین کلینیک های زیبائی بوده است که با بکار گرفتن آخرین تکنیک های پیشرفته در زیباسازی در زیر بیحسی موضعی یا با استفاده از داروهای آرامبخش (بدونه احتیاج به بیهوشی عمومی و خطرات آن) باحداقل برش و حداکثر ایمنی موفق بوده و هزاران مشتری را راضی کرده است.
دکتر جهانگیر تقی پور در شیراز خیابان عفیف آباد نبش کوچه 6 مجتمع مهرگان طبقه 4 تلفن: 36292999

درباره دکتر تقی پور

دکتر جهانگیر تقی پور فلوشیپ و عضویت کالج های سلطنتی جراحان انگلیس و اسکاتلند General & Cosmetic Surgeon Member of the Royal College of Surgeons of England & Fellow of the Royal College of Surgeons of Edinburgh, Scotland Former Member of the Panel Of Examiners at the Royal Colleges of Surgeons of the UK & Ireland

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.